Ką pamatyti?

Atgal

Senovinių eglutės žasiliukų muziejus

Nevėžio g. 26a, Miežiškiai, Panevėžio r.
+370 682 26113
zaisliukumuziejus@gmail.com
FB: Eglutės žaisliukų muziejus

Kainos:
edukacinės programos kaina 3 €

2010 metais, Miežiškių miestelio bibliotekininkė Violeta Karklytė pakvietė miežiškiečius padovanoti senovinius eglės žaisliukus ir jų atributiką parodai "Prisiminus vaiskystės eglutę". Per 3 metus kolekcija pasipildė naujais eksponatais. Šiuo metu kolekciją sudaro per 2 000 eksponatų senų eglutės papuošalų ir atributikos.

"Viena svarbiausių Eglutės žaisliukų muziejaus veiklos krypčių – edukacija. Muziejinė edukacija – galimybė netradicinėje aplinkoje įgyti žinių ir mokytis susipažįstant su muziejaus eksponatais, sužinant eglutės žaisliukų kūrimo istoriją.

Edukacinių programų tikslas – skatinti domėjimąsi iš kartos į kartą perduodama ir nuolat atnaujinama kultūros vertybių visuma.

Muziejuje vykdomos trys edukacinės programos „Pasakiškos Kalėdos“: „Kalėdų Senelis“, „Kalėdų atvirukai“, „Šiaudiniai eglutės žaisliukai“. Edukacinių programų dalyviai gali pasigaminti kalėdinių dekoracijų, turiningai ir nuotaikingai leisti laiką.Edukacinės programos rengiamos 5 ir didesnei grupei. Trukmė – nuo 30 min. iki 1 val. " 

Muziejaus steigėjas - Miežiškių gyventojų bendruomenė. Panašaus muziejaus nėra ne tik Lietuvoje, tačiau ir kitose Baltijos šalyse.


Rezervacija