Informacija

Atgal

Projektas Kultūrinės paralelės Panevėžys - Daugpilis

2018 09 12

Šiuolaikinių technologijų dėka pasaulis tampa pernelyg mažas. Mes panašėjame, kultūros persipina, nyksta ribos. Tačiau, vis gi - esame unikalūs tuo, kuo skiriamės nuo kitų, kuo galime nustebinti ir, turėdami kažką savitą - dalintis.
Tęstinis projektas “Kultūrinės paralelės” tai – tiltas tarp Panevėžio ir miestų partnerių - tarp skirtingų šalių ir kultūrų. Kalbėdami meno kalbą, kuriai nereikia vertėjų, galime pažinti vieni kitus, pamaitinti sielą ir praturtinti kasdienybę. Kultūrinių mainų pagalba galime matyti, girdėti, pajusti kitus ir parodyti save… O juk turime nemažai. Juk turime ką saugoti, puoselėti, dalintis.

Pirmoji paralelė - PANEVĖŽYS- DAUGPILIS
Pirmoji projekto paroda eksponuojama viešoje erdvėje – pačiame Panevėžio miesto centre, ant buvusio “Nevėžio” viešbučio sienų. Kūriniai jai atrinkti bendradarbiaujant su Daugpilio Marko Rothko meno centru. Ekspozicija "Žvaigždynas" tai – devynių skirtingų Daugpilio menininkų kūriniai, sudarantys bendrą visumą, pasakojančią apie dabartį ir praeitį ir liudijančią miesto šūkį - "Daugpilis yra menas".
Paroda panevėžiečiams ir miesto svečiams bus pristatyta Panevėžio 515-ojo gimtadienio šventėje rugsėjo 7 dieną, 12 val. prie savivaldybės, oficialios miesto šventės atidarymo ceremonijos metu, kur bus pristatomi Daugpilio miesto savivaldybės bei Marko Rothko meno centro atstovai. O 19val. visi kviečiami į ekspozicijos atidarymą prie viešbučio „Nevėžis“.
Paroda veiks iki 2019m. balandžio mėnesio.

Parodos autoriai:
1. Aija Meistars
2. Sigurds Vidzirkste
3. Leonids Baulins
4. Valda Mezbarde
5. Izabella Krolle
6. Silva Linarte
7. Peteris Martinsons
8. Oskars Jansons
9. Mark Rothko

PROJEKTAS: „KULTŪRINĖS PARALELĖS“
Idėjos autorius: ALBINAS VOLOŠKEVIČIUS
Organizatoriai: A GALERIJA
DAUGPILIO MARKO ROTHKO MENŲ CENTRAS
Rėmėjai: PANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖ
PST


Rezervacija