KĄ VEIKTI?

Nemokamos pramogos miesto bendruomenei ir svečiams

2020 11 19

Panevėžio miesto savivaldybės administracija su partneriais iš Molėtų ir Anykščių savivaldybių, Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcijos ir Latvijos (Preilos, Riebinio, Agluonos) savivaldybių įgyvendino projektą „Ekologinio vandens turizmo Latvijoje ir Lietuvoje vystymas“. Šiuo projektu siekiama populiarinti ekologinį turizmą ežeringame Lietuvos ir Latvijos regione, įrengti infrastruktūrą aktyviam poilsiui prie vandens telkinių, kuri būtų tinkama ir žmonėms, turintiems judėjimo negalią, taip pat gerinti vandens telkinių pakrančių rekreacinę būklę. Šiems tikslams pasiekti parengta ekologinio turizmo strategija, pritaikyta kiekvieno projekto partnerio teritorijai, įsigyta pakrančių bei vandens telkinių priežiūrai reikalinga technika, įsigytas gausus turistinis inventorius vandens pramogoms, pritaikytas asmenims, turintiems judėjimo negalią, suorganizuoti gidų mokymai, turizmo festivaliai ir nuotykių stovyklos mokiniams. 

Įgyvendindama projektą „Ekologinio vandens turizmo Latvijoje ir Lietuvoje vystymas“ Panevėžio miesto savivaldybė įsigijo vandens šienavimo mašiną Nevėžio upei išvalyti bei 4 irklentes.

Bendradarbiaudami projekto partneriai parengė tris turistinius maršrutus, skirtus pažinti Lietuvos ir Latvijos ežerų rekreacinius išteklius. Pavyzdžiui, maršrutas „7 dienos– 7 ežerai” kviečia per septynias dienas pažinti 7 Lietuvos ir Latvijos ežerus, aplankyti unikalius gamtinius objektus, šių ežerų pakrantėse įsikūrusius amatininkus ir nedidelius ekologinius šeimų verslus. O kad keliauti būtų smagu, šeimoms su vaikais mobiliesiems įrenginiams sukurta edukacinė programėlė „Pure water“. Jos pagalba pramogaujantys prie vandens telkinių gali ištirti vandens kokybę, tyrinėti ir pažinti vandens augalus bei gyvūnus.

Panevėžio miesto gyventojai bei svečiai gali pasinaudoti išskirtine galimybe ir pasiplaukioti Nevėžio upe irklentėmis nemokamai:

Irklentes galima rezervuoti ir pasiimti vandens pramogai tel.+370 620 77082, darbo dienomis nuo 8.00 iki 17.00 val.

Edukacinė aplikacija išmaniesiems įrenginiams:

Pure water eco travel (GooglePlay) >>>

Pure water eco travel (AppStore) >>>

Turistiniai maršrutai

1 maršrutas „Keliauju dėl gamtos“

LT versija >>>

EN versija >>>

LV versija >>>

2 maršrutas „Keliauju be limitų“

LT versija >>>

EN versija >>>

LV versija >>>

3 maršrutas „7 dienos 7 ežerai“

LT versija >>>

EN versija >>>

LV versija >>>

Projekto  įgyvendinimo laikotarpis: 2018 m. gegužės 2 d.–2020 m. vasario 1 d.

Projekto vedantysis partneris:
Preili apskrities administracija

Projekto partneriai:
- Molėtų rajono savivaldybės administracija;
- Panevėžio miesto savivaldybės administracija;
- Riebini apskrities administracija;
- Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcija;
- Anykščių rajono savivaldybės administracija;
- Agluona apskrities administracija.

latlit.eu
europe.eu

 
Rezervacija