KĄ VEIKTI?

ATRADIMAI: keliaujame Panevėžio rajone

2020 07 15

Planuojame keliauti maždaug septynias valandas, išvykstame rugpjūčio 9 d. (sekmadienį), 10 val., kelionės pradžia prie Aleksandro paminklo.

Aplankysime net 4 vietas: Eglutės žaisliukų muziejų Miežiškiuose ► Raguvos kino muziejų ► Karaliaus Mindaugo husarų batalioną ► Janinos Krištaponienės sraigių ūkį (su degustacija)

Kelionės kaina – 13 EUR, mokami objektai – apie 11 EUR.

Registruokitės jau dabar, telefonu: +370 616 39793 (I–V 8–17.30, VI 9–14)

Organizatorius – VšĮ Panevėžio plėtros agentūra.

APIE KELIONĘ:

Lietuvių išmintis sako, kad roges reikia ruošti vasarą. Roges kol kas paliekam ramybėj (neaišku kaip čia su ta žiema šiais metais), tačiau kviečiame kartu su mumis aplankyti Miežiškiuose esantį Kalėdinių žaisliukų muziejų https://bit.ly/2D5bXSo Prieš dešimtmetį Miežiškių miestelio bibliotekininkė Violeta Karklytė pakvietė miestelio gyventojus padovanoti senovinius eglės žaisliukus ir jų atributiką parodai „Prisiminus vaikystės eglutę“. Kolekciją nuolat pildė eksponatais, o šiuo metu ją sudaro daugiau nei 2000 eksponatų! Seniausi žaisliukai vatiniai, jie pagaminti 1930 – 1950 metais.

Kino muziejus Panevėžio rajone? TAIP! :) Kino mechanikė Marytė Virbickienė savo gražaus jubiliejaus proga nuosavą pirtelę pavertė prisiminimų muziejumi. Kelis dešimtmečius po kaimą filmus vežiojusi p. Marytė surinko ir išsaugojo afišas, kino juostas, įvairius leidinius apie kiną. Šioje erdvėje vietos atsirado ir įvairiems sendaikčiams. Ji neseniai buvo pas mus užsukusi ir papasakojo daug įdomybių: p. Marytė yra antros eilės Smetonos pusseserė, jos muziejų per 2 vasaras aplankė jau 800 žmonių, ji turi skarą, kuriai 180 metų! Ir, patikėkite, tai tik lašelis to, ką ši guvi moteris papasakos ir parodys. Plačiau: https://bit.ly/3fV8bJL

Ar žinote, kad Karališkasis husaras – tai ištikimybe, narsa ir kovingumu pasižymintis karys, kuris puoselėja persipynusias 4-ojo pėstininkų Lietuvos Karaliaus Mindaugo pulko karių ir LDK bei tarpukario husarų tradicijas ir kovotojo dvasią. Prieš beveik 3 dešimtmečius Panevėžyje buvo suformuota mokomoji kuopa https://bit.ly/38RPmnX. Norite sužinoti daugiau? Keliaujam kartu!

Užsukę į Janinos sraigių ūkį sužinosite kaip sraigės šeriamos ir auginamos, galėsite įsigyti suvenyrų pagamintų iš sraigės kiauto. Taip pat laukia sraigių degustacija! https://bit.ly/32djrNJ

Nekantrai laukiam kelionės ir kviečiame keliauti kartu!

Panevėžio plėtros agentūros komanda


Rezervacija