Informacija

Atgal

Panevėžyje veikti pradeda mobilus punktas

2020 03 25

Šiandien 12 val. šalia „Cido“ arenos veikti pradės mobilus punktas, kuriame VšĮ Panevėžio miesto poliklinikos suformuotos ir darbui paruoštos devynios specialistų komandos ims ėminius tyrimams dėl koronaviruso (COVID-19). Pabrėžiame, kad jokiu būdu negalima vykti į punktus nusprendus savarankiškai – prieš tai būtina skambinti 1808. Pacientai tyrimui bus registruojami tik tą dieną, kai kreipsis, išankstinė registracija kitai dienai nebus vykdoma.
Veiksmų seka, kurios būtina paisyti:
1. Pacientas, jei jam pasireiškė bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu koronaviruso infekcijos atveju, pirmiausia turi skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.
2. Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį žmogų tikslinga ištirti dėl koronaviruso infekcijos.
3. Tuo atveju, jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina. Be to, bus klausiama, ar pacientas gali asmenine transporto priemone (pats ar būti atvežtas kito žmogaus) atvykti į mobilų punktą.
4. Jei žmogus galės atvykti pats, su juo susisieks mobilaus punkto koordinatorius ir nurodys laiką ir adresą, kada jam tai padaryti.
5. Kartu su savimi žmogus turi pasiimti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į mobilų punktą, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.
6. Atvykus į mobilų punktą, žmonėms draudžiama išlipti iš automobilio ar atidaryti langą, kol nebus nurodyta kitaip. Pasitelkiant vizualines priemones bus instruktuojama visa tepinėlio paėmimo procedūra.
7. Automobilio langą galima pradaryti tada, kai mobilaus punkto komandos narys to paprašys, tad čia dirbančiųjų specialistų nurodymus būtina atidžiai sekti.
8. Atlikus tyrimą, asmuo grįžęs privalo izoliuotis ir laukti tyrimo rezultato.
Asmenų, neturinčių galimybės į mobilius punktus atvykti savarankiškai, prašome kreiptis į Panevėžio savivaldybės transportavimo koordinatorių A. Savicką tel. 8 694 34501.
Svarbu atkreipti dėmesį, kad į Mobilų punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu.
Rekomendacijas rasite ČIA. 
Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Komunikacijos skyrius 

Rezervacija