Informacija

Atgal

„Senvagės“ žurnalo geroji naujiena

2019 12 05

Ką tik pasirodė naujausias pusmetinio Panevėžio kultūros ir istorijos žurnalo „Senvagė“ numeris. Redakcijai tai reiškia dar vieną kūrybinį etapą, skaitytojams – dar vieną koncentruotą žvilgsnį į miesto kultūrą, meną, istoriją.
Humanitarinių mokslų dr. Arūnas Astramskas, Zita Pikelytė, vyriausiasis Panevėžio archyvaras Leonas Kaziukonis, architektūros doktorantas Evaldas Vilkončius, žurnalistė Irena Vida Bielskytė atkuria nepaprastą jau išnykusio, bet nepamirštamo Panevėžio paveikslą. Bene įdomiausiu savo pačios atradimu džiaugiasi redaktorė Liuda Jonušienė, 1930 m. „Varpo“ žurnale aptikusi galimai niekam nežinomą vieną pirmųjų Juozo Miltinio publikacijų. Įspūdis neįtikėtinas, tarsi skaitytume šių dienų teatrologo tekstą.
„Meno akiračių“ rubrikoje – susitikimai su pasaulinio lygio kūrėjais, tarp kurių ir panevėžiečiai: tarptautinių keramikos ir fotografijos simpoziumų, festivalio „Jazz fontanas“, plenero K. Naruševičiui atminti, projekto „Kultūrinės paralelės“ autorių kūryba.
Žurnalas turi ir „Kitą kampą“. Pasikalbėta su Panevėžyje dirbančiais aktoriais ukrainiečiais, į Panevėžį atsikėlusiais arba grįžusiais išskirtinių kavinių savininkais, „Geležinio žmogaus“ Vidmanto Urbono gydytoja endobiogenike Irena Brogaite.
Prie leidinio sėkmės neabejotinai prisideda puikūs iliustratoriai fotografai: Stasys Povilaitis, Andrius Repšys, Vilmira Gedzevičienė, Jonas Linda, Tomas Stasevičius, Lukas Varanauskas ir kt.    
Naujojo numerio pristatymas – gruodžio 9 d. 17 val. „Meno“ teatre. Kalėdų Senelis žada „Senvagės“ Metų apdovanojimus, fleitininko Justino Mačio muziką, šiltą vakarojimą su autoriais. Vėliau žurnalą kaip visada bus galima įsigyti J. Masiulio knygyne, Turizmo informacijos centre, Dailės galerijoje, „Amalkeros“ biure (A. Smetonos g.), o prenumeruoti kitiems metams – bet kuriame Lietuvos pašto skyriuje.   

Rezervacija