Informacija

Atgal

Laukiama siūlymų dėl e-paspirtukų dalyvavimo viešajame eisme

2019 09 04

Elektriniai paspirtukai, vis labiau populiarėjanti transporto priemonė, suteikia patogumo kasdienėse kelionėse, tačiau kelti pavojų eismo saugai. Ieškodama būdų užtikrinti, kad aplinkai draugiška transporto priemonė plistų, tačiau nekeltų chaoso ir pavojaus pėstiesiems, Susisiekimo ministerija kviečia į diskusiją apie eismo kultūrą bei laukia pasiūlymų iš visuomenės.
E-paspirtukus, kurių galingumas neviršija 1kW, o maksimalus greitis – 25 km/val., teisės aktai prilygina motoriniams dviračiams. Tokių e-paspirtukų vairuotojams taikomi tokie patys reikalavimai kaip ir dviratininkams.
Tiek dviračio, tiek e-paspirtuko vairuotojai privalo duoti kelią pėstiesiems, neturi jiems trukdyti ar kelti pavojaus. Važiuojant pro pėsčiąjį privalu sumažinti greitį iki žmogaus ėjimui artimo greičio (3–7 km/val.) ir išlaikyti saugų atstumą.
Kirsdamas kelią pėsčiųjų perėja, ir e-paspirtuko, ir dviračio vairuotojas privalo nulipti nuo transporto priemonės ir saugiai ją vestis.
Važiuojant keliu tamsiu paros metu reikia vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, turėti įjungtus žibintus.
Ten, kur nėra dviračių takų ar dviračių juostų, kelkraščių, dviračiams leidžiama važiuoti šaligatviais. Lietuvoje tai nuspręsta leisti 2014 m., atsižvelgiant į nepakankamą dviračių takų infrastruktūrą ir siekiant užtikrinti dviratininkų saugumą.
Pastaruoju metu daugėjant e-paspirtukų, padaugėjo ir su jais susijusių eismo įvykių. Taip pat girdimas pėsčiųjų nepasitenkinimas, kad šaligatviais važiuojantys e-paspirtukai kelia grėsmę tiek pėsčiųjų, tiek pačių e-paspirtukų vairuotojų saugai. Kartais e-paspirtukų vairuotojai arba nežino, arba nepaiso teisės aktais nustatytos eismo tvarkos.
Susisiekimo ministerija kviečia visuomenę diskutuoti dėl e-paspirtukų dalyvavimo viešajame eisme tvarkos. Gyventojai savo pasiūlymus gali teikti el. paštu konsultacijos@sumin.lt.
Parengta pagal Susisiekimo ministerijos informaciją.
http://www.panrs.lt/index.php?-462246363 

Rezervacija