KĄ VEIKTI?

Dviračių žygis SANGLAUDOS POLITIKOS PROJEKTŲ TAKAIS

2019 08 06

Panevėžio klubo „Dviračiai” nariai bendradarbiaudami su Panevėžio „Europe Direct‘ informacijos centru rengia panevėžiečių dviračių žygį naujai nutiestais dviračių takais, aplankant ES Struktūrinių fondų parama sutvarkytus tikslinius objektus. Registracija į žygį el. paštu klubasdviraciai@gmail.com.
Dviratininkai savo žygį pradės Nepriklausomybės aikštėje 11 val., iš čia keliaus į Upytę, kuri XIV a. buvo svarbus gynybinis centras kovose su Livonijos ordinu. Pirmasis sustojimas prie Upytės piliakalnio, kitaip vadinamo Čičinsko kalnu ar Tarnagalos vardu.
Dviratininkai nuo gražiai sutvarkyto istorinio kalno pasuks į Upytės miestelį. Upytė – viena iš seniausių Panevėžio rajono gyvenviečių, rašytiniame šaltinyje Upytės pavadinimas pirmą kartą paminėtas 1254 m. Miestelyje dviratininkai lankys Linų muziejų, Upytės dvaro svirną. Upytės turizmo infrastruktūra sutvarkyta ES investicijomis, stovi pavėsinės, yra stalai, suolai, laužavietės, šiukšlių dėžės, lauko tualetai.
Po pietų dviratininkai vyks į Krekenavą, apžiūrės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų baziliką. Bažnyčia pastatyta 1901 m. pagal J. Golinevičiaus projektą. Krekenavos šventovė 2009 m. kovo 11 d. sujungta ypatingos giminystės dvasiniais ryšiais su Popiežiškąja didžiąja Marijos Bazilika Romoje. Tai pirmoji Lietuvoje ir kol kas vienintelė dukterinė šios Bazilikos šventovė, įrašyta į Bazilikos lentas kaip filija. Krekenavos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bazilikos restauracijai ir pritaikymui viešojo vartojimo tikslams iš Europos regioninės plėtros fondo gauta 100 procentų reikalingų lėšų projekto įgyvendinimui.
Krekenavos regioniniame parke bus galima užkopti į 30 m aukščio apžvalgos bokštą, pasigrožėti Nevėžio slėniu su senvagių virtinėmis. Dar nepavargę dviratininkai galės išbandyti tris žiedinius dviračių maršrutus (maršrutai pasirinktinai nuo 17 iki 33 km ilgio).
Dviratininkų žygis bus baigtas Krekenavoje, dar reikės grįžti į Panevėžį.
Šia kelione Panevėžio klubo „Dviračiai” nariai ir kelionės dalyviai paragins grožėtis Lietuvos kraštovaizdžiu, naudoti dviratę transporto priemonę, taip prisidėti ne tik prie aplinkos saugojimo, bet ir savo sveikatos gerinimo, puikios savijautos palaikymo.
 
Panevėžio „Europe Direct“ informacijos centras
Panevėžio klubas „Dviračiai”

Rezervacija