Informacija

Atgal

Dėmesio, paspirtukininkai!

2019 08 01

Vis labiau populiarėjantys elektriniai paspirtukai – ne tik patogi ekologiška transporto priemonė. Neretai ji tampa iššūkiu kitiems – kelia pavojų eismo saugai. Todėl Panevėžio miesto savivaldybė primena, kokios eismo taisyklės galioja e-paspirtukininkams.
Pagal Kelių eismo taisykles, e-paspirtukai tapatinami su dviračiais – abiem galioja tie patys reikalavimai. Štai aktualiausi:
1. važiuojamąja dalimi galima važiuoti ne jaunesniems kaip 14 metų žmonėms (išklausiusiems Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtintą mokymo kursą ir turintiems mokyklos pažymėjimą – ne jaunesniems kaip 12 metų). Prižiūrint suaugusiajam važiuojamąja dalimi gali važiuoti vaikai nuo 8 metų. Gyvenamojoje zonoje amžius neribojamas;
2. keliu leidžiama važiuoti tik tvarkingą stabdį ir garso signalą turinčiu e-paspirtuku, jo gale turi būti šviesos atšvaitas arba žibintas;
3. važiuoti leidžiama dviračių, pėsčiųjų ir dviračių takais arba dviračių juostomis. Jei jų nėra – tinkamu (su asfalto arba betono danga) kelkraščiu, šaligatviu, viena eile važiuojamosios dalies kraštine dešine eismo juosta, kuo arčiau krašto. Važiuodamas kelkraščiu, pėsčiųjų ir dviračių taku, šaligatviu, e-paspirtuko vairuotojas privalo duoti kelią pėstiesiems, neturi jiems trukdyti. Pro pat pėsčiąjį leidžiama važiuoti 3–7 km/h greičiu, paliekant tokį tarpą, kad būtų saugu.
4. Važiuojant keliu/gatve prireikus pasukti į kairę, apsisukti ar pervažiuoti į kitą kelio pusę, rekomenduojama nulipti nuo e-papirtuko ir jį persivesti.
5. Draudžiama važiuoti važiuojamąja dalimi, jeigu įrengti dviračių takai (išskyrus taisyklėse nustatytus atvejus), automagistralėmis ir greitkeliais.
Visa atmintinė dviračių, paspirtukų ir mopedų vairuotojams skelbiama čia.
Primename: Susisiekimo ministerija laukia gyventojų idėjų, kaip didinti eismo saugumą vis populiarėjant e-paspirtukams. Jūsų minčių laukiama el. paštu konsultacijos@sumin.lt.a

Rezervacija