Informacija

Atgal

Panevėžio rajono viešojoje bibliotekoje – neįprasta paroda

2019 07 11

Panevėžio rajono viešojoje bibliotekoje įvyko Ramygalos kultūros centro direktorės Loretos Kubiliūnienės kūrybos darbų parodos atidarymas. Bibliotekoje netrūko žmonių, juoko, gėlių ir darbų, kurie, kaip sako autorė, gimsta naktį.
„Svarbiausia, jog žmogus turėtų viziją“
Parodos „Kai širdy nebetelpa“ atidaryme vienu iš pagrindinių akcentų tapo muzika. Ramygalos kultūros centro meno vadovai Karolina Raziūnienė ir Virginijus Kazlauskas padovanojo publikai keturis muzikos kūrinius, o tarp jų ir kažkada L. Kubiliūnienei močiutės ir mamos dainuotą dainą „Kas gera, prisiminkime“.
Parodų kuratorė Stanislava Šlevaitė, padėjusi eksponuoti kultūros centro direktorės parodą, prisiminė L. Kubiliūnienės pasakytus žodžius – „svarbiausia, jog žmogus turėtų viziją“. Pasak kuratorės, tai yra moteris, kuri turi daug vizijų bei idėjų: „Manau, kad ateityje sulauksime dar daugiau Loretos kūrybos, nes tai mėgstantis eksperimentuoti žmogus, kuris greitai tapo ir puikiai jaučia molį. Stebiuosi, kiek daug telpa jos širdyje, nors šią parodą pavadinčiau „netelpa laike“, nes Loretai visada trūksta laiko, o noro yra daug“.
Dieną lipdo, o naktį rašo ir tapo
Parodos atidarymo šventėje pati autorė prisipažino, kad jos širdis pilniausia, kai po renginio žmonės dėkoja arba apsikabina gatvėje: „Po visų darbų, renginių esu emociškai persipildžiusi. Tokia kupina emocijų, kad negaliu miegoti. Žinot, vieni žmonės ravi daržus, kiti – skaldo malkas, o aš einu piešti“.
Ramygalos kultūros centro direktorė sako, jog lipdo dieną, bet tapyti ir rašyti pradeda naktį. Autorė prisipažįsta, kad nėra profesionalė, o kūrybinis kelias prasidėjo dar vaikystėje: „Nesu tapytoja, nesimokiau akademinio meno, tačiau daug skaičiau ir kiek save pamenu – visada kažką piešdavau. Nuo vaikystės“. L. Kubiliūnienė juokiasi, jog kai atidarė savo pirmąją parodą, vienas dailininkas pasakė, kad jai būtų lengviau, jei baigtų tapybą, tačiau būtent dėl to, jog to nepadarė, šiandien ji ir turi savitą braižą.
Loretos Kubiliūnienės paroda „Kai širdy nebetelpa“ veiks iki liepos 31 d.
 
Urtė ŠLEVAITĖ ("Tėvynė") / "Tėvynės" nuotr.
https://jp.lt/panevezio-rajono-viesojoje-bibliotekoje-neiprasta-paroda/

Rezervacija