Informacija

Atgal

R. Račkauskas išrinktas Europos Šv. Jokūbo kelio federacijos prezidentu

2019 06 26

Šiandien Švento Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos prezidentas Rytis Mykolas Račkauskas išrinktas Europos Šv. Jokūbo kelio federacijos prezidentu. Jis pakeitė Europos Šv. Jokūbo kelio Federacijos vadovą Jean-Benoit Girodet.

„Man ir visai Lietuvai yra didelė garbė priimti šią atsakomybę ir ateinančius metus vesti Europos Šv. Jokūbo kelio federaciją į priekį. Visų pirma nuoširdžiai noriu padėkoti visiems Jums, išreiškusiems pasitikėjimą manimi, man tai labai reikšmingas įvertinimas. Drąsiai galiu teigti, kad Šv. Jokūbo kelias, kuris daugiau nei prieš 30 metų Europos Tarybos paskelbtąja Santiago de Compostela deklaracija buvo pripažintas pirmuoju Europos kultūros keliu, yra viena iš šiandieninės Europos kultūros vertybių ir vienybės simbolių. Europos Šv. Jokūbo kelio Federacija iki šiol puikiai laikėsi šio standarto ir mano misija tai įtvirtinti.

Taip pat labai malonu matyti, kad Europos Šv. Jokūbo kelio tinklas nuolatos plečiasi, kad daugėja žmonių, kurie savo veikla prisideda prie Šv. Jokūbo kelių vystymo visoje Europoje. Labai norėčiau padėkoti visiems Europos Šv. Jokūbo kelio draugų asociacijų atstovams. Smagu, kad šie žmonės tokiu būdu tampa Šv. Jokūbo kelio ambasadoriais visame pasaulyje, ir tikėkimės, kad ši mūsų vykdoma veikla padės ne vienam pasaulio piligrimui atrasti šio kelio prasmę. BUEN CAMINO, gyvenimo kelio piligrimai ir bendrakeleiviai! Tegul mums sekasi!“, - sakė Europos federacijos prezidentu tapęs R. Račkauskas. 

Į birželio 25-28 d. d. Vilniuje vykstančią metinę Europos Šv. Jokūbo kelio federacijos generalinę asamblėją atvyko svečiai iš visos Europos: Portugalijos, Ispanijos, Prancūzijos, Olandijos, Belgijos, Lenkijos, Latvijos bei Lietuvos Šv. Jokūbo kelio asociacijų atstovai.

2016 m. gegužės 31 d. buvo įsteigta Lietuvos Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacija, kuri šiuo metu vienija 25 Lietuvos savivaldybes. Asociacijos prezidentu buvo išrinktas Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas.

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Komunikacijos skyrius 

 

 

Rezervacija