Informacija

Atgal

Po metų pertraukos į Ramygalą grįžta gražiausios ožkos rinkimai

2019 06 21

„Šiais metais rinksime tą, kuri būtų labiausiai verta karališkų rūmų damos vardo“, – mįslingai apie laukiančią renginio programą užsimena Ramygalos kultūros centro direktorė Loreta Kubiliūnienė.
Pirmą kartą „Ožkų paradas“ įvyko 2010-aisiais, kai Ramygaloje plevėsavo Lietuvos kultūros sostinės vėliava. Tąkart surengti gražiausios ožkos rinkimai ir ožkų paradas pagrindinėje gatvėje tapo tradicija. Dabar miestelio šventės proga rengiamuose konkursuose dalyvaujančių ožkų skaičius auga, o reportažus iš 2016-aisiais vykusio renginio skelbė britų ITN, dienraštis „The Telegraph“, Ukrainos, Maltos žiniasklaida. Apie išskirtinį renginį bene kasmet rašo ir Prancūzijos, JAV, net Rusijos žurnalistai. Anot pašnekovės, būtent šia iniciatyva siekiama išsaugoti Ramygalos krašto savitumą, jo tradicijas, identitetą.
„Nuo seno Ramygala buvo ožkų kraštas. Čia daug jų auginta. Šiais metais dalyvauti užregistruotos devynios ožkytės. Į birželio 23 dieną vyksiančią šventę gražuolės rinksis iš Panevėžio ir Kėdainių rajonų. Visada būna įtampos, ar bus tų ožkų, ar kažkas jų atves. Tai šiais metais galime pasidžiaugti, kad laukia ne tik dalyviai iš kelių skirtingų rajonų. Pirmą kartą turėsime skirtingų rūšių konkursančių“, – atvirauja renginio organizatorė.
Ožkų paradas kasmet turi temą, yra apipinamas pasakojimu, apžaidžiamas meno kolektyvų pasirodymais. Kultūros centro direktorė pripažįsta, kad ožka – ne cirko gyvūnas, nėra prašoma jų nei kažko mokyti, nei dresuoti, bet žmonės visada į grožio konkursą žiūri atsakingai – jas papuošia, atveda, džiaugdamiesi parodo. Dalyviai gauna prizus, o laimėtoja papuošiama karūna ir visus metus puikuojasi gražiausios ožkos titulu.
„Vieni dalyviai į konkursą žiūri rimtai, kitiems tai maloni pramoga. Štai Ferdinandas Petkevičius, labai mėgtsantis ožkas, daug laikydavęs jų… Jis rimtai į renginį žiūri. Pasakodavo apie tai, kad ožką būtų galima prilyginti žmonijos lopšiui – jos pienas nealergiškas, jos pienu išmaitinti galima bet kokį sergantį vaiką, ožka buvo pirmasis prijaukintas gyvulys. Ir kokia ji draugiška, kaip ji viska supranta, tik kalbėti negali, – pasakoja L. Kubiliūnienė. – Kasmet dalyvauja ir Ksavera Dobrovolskienė, kuri šiais metais ir pati dalyvaus, ir su savo anūkais varžysis.“
Ramygalos parkas vis dar remontuojamas, būtent dėl šios priežasties pernai šventė buvo atšaukta. Organizatoriai negalėjo leisti sau ir šiais metais nesuburti ožkų mėgėjų.
„Nesinori leisti šventei nunykti, žmonės linkę gana greitai pamiršti, – sako L. Kubiliūnienė. – Statistika rodo, kad renginys ne tik kultūrinį žmonių gyvenimą praturtina, bet ir auga susidomėjimas pačiomis ožkomis. Lietuvoje jų daugėja. Tai labai įdomus gyvūnas:  prieraišus, kompanijos gyvūnas, galima vietoje šuns laikyti“, – šypsodamasi priduria moteris.
Scenarijus jau paruoštas, ožkos kaupiasi žingsniuoti podiumu, o balso stygas koncertui ruošia Ramygalos kultūros centro mėgėjų meno kolektyvai, Deivis ir Renata Norvilai, atlikėjai Titas ir Benas, ugnies šou grupė „Feliksas“, atlikėja Gintarė Rankelytė.
 
Arneta MATUZEVIČIŪTĖ („Tėvynė") / JP nuotr.

Rezervacija