KĄ VEIKTI?

Penktasis tradicinių kinkinių žygis Į BĖK BĖK, ŽIRGELI! – SU ŽEMAITUKAIS!

2019 05 27

Gegužės 29 d. 20 val. Į Upytės tradicinių amatų kiemą užsuks ir nakvynei apsistos Penktasis tradicinių kinkinių žygis Į BĖK BĖK, ŽIRGELI! – SU ŽEMAITUKAIS!
Žemaitijos vardo paminėjimo 800-ųjų metinių proga Anykščių rajono savivaldybė, Žemaitukų arklių augintojų asociacija, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus bei Arklio muziejus vėl organizuoja Tradicinių kinkinių žygį.
Penktasis žygis su žemaitukais šiemet vyks nuo gegužės 25 d. iki birželio 1 d. Jo maršrutas iš Luokės į Niūronis drieksis pro Šatrijos kalną, Varnius, Kražius, Kelmę, Tytuvėnus, Baisogalą, Upytę ir Raguvėlę. Žygis prasidės gegužės 25 d. Luokėje. Iš miestelio keliautojai patrauks Šatrijos kalno link. Gegužės 26 d. Varniuose, Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčioje, 10 val. prasidėsiančiomis Šv. Mišiomis tradiciniai kinkiniai bus išlydėti į tolesnį kelią.
Žygio tikslas – puoselėti ir skleisti senąsias važiavimo žemaitukais į muges tradicijas, atgaivinti senovinių pakinktų ir medinių vežimų ar jų priklausinių gamybos amatus, tobulinti vadeliotojų įgūdžius bei formuoti Lietuvos kaip senas žirgininkystės tradicijas puoselėjančios šalies įvaizdį.
Tradicinių kinkinių žygio dalyviai, autentiškais pakinktais pasikinkę žemaitukų veislės žirgelius, susėdę į vežimus mediniais ratais, pasipuošę raštuotomis gūniomis, apsirėdę senoviškais drabužiais, visą savaitę keliaus iš Luokės į Arklio muziejų, o birželio 1 d. dalyvaus šventės „Bėk bėk, žirgeli!“ atidarymo parade. Šventėje bus pristatyti žemaitukai ir skirtingiems etnografiniams regionams būdingi kinkiniai. Pasirodę šventės parade, žygio dalyviai įsikurs Arklio muziejaus Aukštaitiškoje sodyboje surengtame kermošiuje.
A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus informacija
Kviečiame į Upytės tradicinių amatų centrą gegužės 29 d. 20 val. sutikti žygio dalyvius ir pabendrauti su jais.
Informacija tel. 8 626 57415

Rezervacija