Informacija

Atgal

Panevėžyje naktinėtojai Muziejų naktyse turėjo ką veikti

2019 05 20

Muziejų naktis – tai kasmetinis Tarptautinės muziejų tarybos inicijuojamas renginys, kurio metu muziejus lankytojai gali lankyti vakare ir naktį.

Panevėžyje naktinėti pakvietė ne tik Kraštotyros muziejus, bet ir kino centras „Garsas“, dailės ir fotografijos galerijos, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka bei Panevėžio lėlių vežimo teatras.

Naktinėtojams buvo siūlomi nuotykiai, pramogos, koncertai, dokumentiniai filmai ir kiti renginiai bei reginiai.

Panevėžio kraštotyros muziejus Tarptautinės muziejų dienos proga surengė įdomią ir istorinę, susijusią su Panevėžio kraštu, akciją.

Muziejų nakties pagrindinis veiksmas vyko šalia seniausio Panevėžio pastato, kuris šiais metais skaičiuoja 405 metus.

Čia vyko iškilmingas minėjimas, skirtas bolševikų išvarymo iš Panevėžio krašto 100-osioms metinėms, veikė lauko paroda „Nepriklausomybės kovos Panevėžio krašte“ ir žaidžiamas karo istorijos klubo „Grenadierius“ interaktyvus žaidimas „Išvaduok Panevėžį“.

Kas buvo pasiilgę nepaprastų istorijų, dalyvavo ekskursijoje „Nevėžio pakrančių paslaptys“, o kam reikėjo muzikos klausėsi grupių „Penktas vėjas“ ir „Okata“ koncertų.

Vienintelis šalyje Lėlių vežimo teatras siūlė žiūrėti spektaklį „Meduolių trobelė“  (Brolių Grimų pasakos motyvais, rež. J. Borisova), o kino centro „Garsas“ rodė dokumentinį filmą „Kelionės namo“.

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje naktinėtojų laukė prasmingi susitikimai, įdomūs pokalbiai, edukacijos ir daug kitų pramogų.

Viena tokių pramogų – neabejingiems muzika. Jiems buvo skirtas susitikimas-pokalbis su kraštiečiu muzikos kūrėju ir prodiuseriu Leonu Somovu.

Norintieji išmokti rašyti rinkosi kūrybinio rašymo dirbtuves. Jas vedė rašytoja Sandra Bernotaitė. Iš Australijos į Lietuvą gyventi grįžusi menininkė šiuo metu aktyviai dalijosi savo patirtimi su visais norinčiais išmokti rašyti.

Naktinėtojus mielai priėmė ir Panevėžio dailės galerija. Čia šiltą šeštadienio pavakare buvo galima apžiūrėti parodas Keramikos paviljone ir Fotografijos galerijoje ir sudalyvauti edukaciniuose žaidimuose bei kūrybiniuose užsiėmimuose.

Suaugusieji panevėžiečiai bandė atspėti, ką lietė dėžėje, o jų atžalos minkė molį ir lipdė užrištomis akimis.

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Gedimino KARTANO nuotr.

https://jp.lt/panevezyje-naktinetojai-muzieju-naktyse-turejo-ka-veikti/?fbclid=IwAR0AkgZffHPC9-I0b7EsrVahLuq1z9Ng_LMH6RZqlCf6F92i18ZD01_VW28 


Rezervacija