KĄ PAMATYTI?

Krekenavos regioninis parkas

Dobrovolės k. 2, Krekenavos sen., Panevėžio r.
+370 45 45 40 40, +370 45 59 36 48
krekenavoslc@krpd.am.lt
http://krpd.am.lt/VI/index.php
I-IV 8-17 val., V 8-15.45 val. 
VI 10-18 val. (gegužės-rugsėjo mėn.), 10-16 val. (spalio-balandžio mėn.)
 
Parko plotas – 11 589,7 ha. Teritorija driekiasi abipus Nevėžio slėnio, aprėpia dalį Krekenavos, Upytės, Naujamiesčio ir Ramygalos seniūnijų bei dalį Surviliškio seniūnijos Kėdainių rajone. Čia išlikęs Nėvėžio senslėnis su daugybę intakų ir senvagės liekanų. Plyti moreninės lygumos, vietomis paįvairintos aliuvinės kilmės banguotu ir kauburiuotu paviršiumi. Parke vyrauja drėgni, daugiausia mišrūs medynai, vietomis yra ąžuolynų bei uosynų. Randama daugiau kaip 800 augalų bei gyvūnų rūšių, tarp jų nemažai retų ir saugomų. Iš buvusių 20 dvarų parko teritorijoje likę tik sodybų fragmentai. Išlikę Linkavičių-Slabados, Ūdrų dvarų architektūros ansambliai, Daniliškio ir Rodų dvarų terasiniai parkai, Levaniškio dvaro parkas.
Regioninio parko teritorijoje yra 73 gyvenvietės, gyvena apie 3 000 gyventojų. Didžiausia gyvenvietė – Krekenava. Regioniniame parke yra Pašilių stumbrynas, Ustronės viensėdyje veikia J.Tumo-Vaižganto ir knygnešystės muziejus
Krekenavos regioninio parko lankytojų centre teikiama profesionali informacija apie Krekenavos regioninio parko gamtos ir kultūros paveldo vertybes, lankytinas vietas, pažintinio turizmo ir poilsiavimo galimybes. Centre veikia nuolatinė ekspozicija, parodos, organizuojami edukaciniai, gamtiniai ir kultūriniai renginiai. Galima užsisakyti ekskursijas, žygius pėsčiomis ir dviračiais, baidarėmis po Krekenavos regioninį parką, teikiamos eksursijų vadovo (gido) ir žygio vadovo paslaugos.
 

Rezervacija