Ką pamatyti?

Gintarinis traukinys

Aukštaitijos siaurasis geležinkelis 2014 m. rugsėjo 26 d. prisijungė prie pasaulinio rinkodaros projekto WORLD AMBER ROAD.
Siaurukas pristato užsakomųjų kelionių formatą „Gintaro kelias“. Keliaujama į XIX a. Surdegio stotelę. Čia iš naujo atskleidžiama gintaro istorija, primenamos nuostabios antikos ir mūsų krašto gintaro legendos, supažindinama su gitaro įvairove. Degustuojamos ypatingos „gintarines“ vaišės: moliūgų sriuba, paruošta su gintariniu sūriu, užkandžiai, obuolių vynas.
Ši teminė iškyla ypač tinka tais atvejais, kai norima pristatyti krašto ir šalies vertybes svečiams. Visoje šalyje kuriami ir į „Gintaro kelią“ jungiami bei viešinami įvairūs turizmo projektai, kuriuose pristatomas gintaro mineralas, ekspozicijos, gintaro pramonė ir visa kita, kas susiję su gintaru. Šia išskirtine turizmo destinacija Lietuva novatoriškai prisistato pasaulio turizmo rinkoje.
Iškylos dalyviai turi betarpišką galimybę susipažinti su Baltijos gintaru, pačiom įvairiausiom jo spalvom ir pavidalu. Tuo tikslu Aukštaitijos siaurasis geležinkelis pristato unikalią gintaro kolekciją. Kolekcija saugoma skrynioje, pagamintoje iš juodojo ąžuolo, kuris šešis tūkstančius metų atgulėjo vandenų gelmėse. Ir be abejo iškylos metu susipažįstama su nacionalinės reikšmės kultūros paveldu – siauruoju geležinkeliu, jau atnaujinta Panevėžio ir restauruojama Surdegio stotimis. Taip plečiama motyvacija keliauti siauruku.

Rezervacija