Ką pamatyti?

Edukacinės programos

1. „Šimtametis siaurukas“

Vienoje iš siauruko stotelių sužinosime siaurojo geležinkelio istoriją, patirsime važiavimo siauruku įspūdžius. Šios kelionės metu išklausysime inžinierinių, kraštovaizdžio, urbanistinių, architektūrinių ir istorinių verčių pristatymą bei, priklausomai nuo situacijos, apžiūrėsime vieną iš ekspozicijų: Riedmenų kolekciją Anykščiuose, Siaurojo geležinkelio istorijos ekspoziciją Troškūnuose ar Riedmenų kolekciją Panevėžyje. Pasivaišinę arbata bei bandelėmis grįšime į pradinę geležinkelio stotį.

2. „Troškūnų vienuolyno paslaptys“

Traukinuku nuvyksime į didžiausią siaurojo geležinkelio stotį Troškūnuose. 2,5 km eisime pėsti lauko takeliais į Troškūnų miestelį, aplankysime Švč. Trejybės bažnyčios ir Troškūnų vienuolyno architektūrinį ansamblį, bažnyčios požemiuose klausysimės vienuolyno istorijų bei legendų, susipažinsime su sakralinio meno vertybėmis. Pėsti, lauko takeliais (2,5 km), eisime į Troškūnų stotelę bei siauruku grįšime į pradinę geležinkelio stotį.

Šiai edukacinei kelionei pritaikyti reguliarieji reisai Anykščiai - Troškūnai - Anykščiai, rengiami gegužės - spalio mėnesiais. Išvykstame kas antrą sekmadienį iš Anykščių geležinkelio stoties.

3. „Siauruko legendų traukinys“

Siauruku keliausime į seną stotelę. Sušilę prie pečiaus, klausysimės nuostabių siauruko pakelės legendų, vaišinsimės arbata.

4. „Mūsų krašto paveldas“

Siauruku atvykę į vieną iš stotelių susipažinsime su trimis kultūros paveldo objektais arba jų grupėmis: su siaurojo geležinkelio kultūros paminklų kompleksu bei istorija; su architektūros ar gamtos saugomais objektais, esančiais greta siaurojo geležinkelio; su nematerialiu kultūros paveldu - mūsų krašto folkloru, tautosaka, tautiniu kostiumu ir pan.

5. „Balio Karazijos vyndarystės istorija“

Siauruku atvykę į vieną iš siaurojo geležinkelio stotelių susipažinsime su Balio Karazijos, Anykščių krašto vyndario, biografija, išgirsime vyninės sukūrimo istoriją bei sužinosime vyno gamybos ypatumus. Susipažinę su B. Karazijos vyno ir „Anykščių vynas“ įvertinimais bei šiuo metu gaminamo „Vorutos“ vyno charakteristika, degustuosime tautinio paveldo ženklu sertifikuotą juodųjų serbentų vyną, juodųjų aronijų ar obuolių vyną. Griežiant smuikui apžiūrėsime B. Karazijos ir vyninės senų nuotraukų parodą.

6. „Anykštos pašlaitėmis“

Siauruku važiuojame per Anykštos hidrografinį draustinį. Kirsime Šventosios upę, keliausime Anykštos šlaitais, pro Žąžumbrio ąžuolą. Iškylos metu pristatysime Anykščių regioninio parko objektus ir jų vertes.

 


Galerija

Rezervacija