KĄ PAMATYTI?

Birutės gatvelė

Birutės g., Panevėžys
 
Raktų medis ir seklyčia „Prie uosio“
 
Birutės gatvelės etnografinėje erdvėje atgimsta miesto istorija, mitologija, kulinarinis paveldas, kuriasi naujos tradicijos.
Senovės Lietuvoje žaibo trenkti uosis ir ąžuolas buvo laikyti šventais medžiais. Birutės gatvelės uosis yra trenktas žaibo keturis kartus ir pavadintas „Teisybes medžiu“. Ieškantys teisybės gali prikalti savo raktą ar pakabinti varpelį. Dabar šį medį puošia daugybė įvairiausio dydžio ir formų raktų raktelių. Tai mėgstama jaunavedžių fotosesijų vieta.
Uosio pašonėje, kitoje Birutės gatvelės pusėje esančioje seklyčioje „Prie uosio“, įsikūrusioje maždaug 1830 m. pastatytame rąstiniame name, galima apžiūrėti dailės parodą, paragauti savininko alaus darykloje išvirto ir kulinariniu paveldu pripažinto Laukinių aviečių bei Raudonųjų dobilų alaus, vasarą dalyvauti vietos bendruomenės šventėse, žuvienės virimo čempionate. Gražiu oru smagu pavaikščioti gatvelėje išlikusiu senuoju akmeniniu grindiniu.
Miestiečiai ir jų svečiai čia gali užsisakyti pasivaikščiojimą arba pasivažinėjimą dviračiais po Panevėžį su mitologijos, kulinarinio paveldo tyrinėtoju, dailininku Algirdu Jonušiu.
 
Seklyčia „Prie uosio“
Birutės g. 8, Panevėžys
+370 655 40542, +370 659 77407
Profilis Facebook: Prie uosio

Galerija

Rezervacija