Panevėžys INFO
Gruodis 2018
PATKPNŠS
     12
3456789
10111213141516
17
181920212223
24252627282930
31      
PANEVĖŽYS. MIESTAS, KURIAME MANO ŠIRDIS

 

Įstabūs savaiminiai dalykai – miestų trauka ir žmonių prieraišumas. Tačiau, be kraujo ryšio ir įprastos būties lengvumo, visada yra kas nors ypatinga, išskirtina, kas šiek tiek stipriau laiko mūsų širdis tam tikroje pasaulio vietoje. Panevėžietis neabejotinai pasakys, kad jo miestas – pats tinkamiausias miestiečio gyvenimui.
 Iš tiesų, kas gali būti geriau už urbanistinį peizažą su gražiai sutvarkytu istoriniu, administraciniu ir kultūriniu centru, katedra ir parapijų maldos namais, įdomiai derančia medinių namelių ir mūrinių daugiaaukščių kaimynyste, pagrindine aikšte ir ūksmingais skverais, populiariais prekybos ir pramogų kompleksais, moderniais bankais, lauko kavinėmis, turgeliais. Viskas ranka pasiekiama. Nevargina minia. Nėra automobilių spūsčių. Čia gera jausti artumą ir galimybę susikaupti.

Panevėžys labai patogus užsiimantiems verslu ir keliaujantiems, nes šis miestas –pusiaukelė tarp dviejų šalių sostinių – Vilniaus ir Rygos. Jame yra ir unikali susisiekimo priemonė – žaismingai „siauruku“ vadinamas Europoje seniai išnykusios siauresnės vėžės traukinių eismas.  

Savita etnine kultūra ir gamtos įvairove turtingo regiono centras, Aukštaitijos sostine tituluojamas Panevėžys dabar turi per 100 tūkstančių gyventojų. Sudėtingas atkurtos nepriklausomybės dvidešimtmetis gerokai aptirpdė iki tol buvusią bendruomenę. Lietuviai labiau pabiro po platųjį pasaulį. Liko ir gyvuoja mažesnis, tačiau kūrybingas, sportiškas, žalias ir svetingas penktas pagal dydį Lietuvos miestas, turintis ambicijų augti ir klestėti.

Kartą užsieniečiai, pervažiavę kone visą Panevėžį, klausia: „O kada gi prasidės miestas?“ Juos lydėję šeimininkai padėkojo už komplimentą. Po savaitės viešnagės išvežami svečiai jau tolokai nuo miesto teiraujasi, kurgi jis baigiasi. Panevėžiečiai šypsodamiesi atsako: „Ir mums jis neturi nei pradžios, nei pabaigos“.

Panevzem

 

« Atgal