Panevėžys INFO

Panevėžio 514-asis: nauja, nepaprasta, nematyta

 

Rugsėjo 8-10 dienomis mūsų laukia didžiausia Panevėžio šventė – 514-asis miesto gimtadienis. Jau tampa gražia tradicija, kad kasmet visus projekto renginius ir detales susieja viena tema. Šįsyk – „Panevėžys atsinaujina“. Ja Savivaldybė su šventės rengėjais Bendruomenių rūmais nori akcentuoti ir miesto pokyčius, ir pasiūlyti panevėžiečiams, miesto svečiams iš arčiau pažvelgti į įvairias naujoves ir naujienas: meno, technologijų, žaidimų, technikos ir kt. Sudarydami programą tikimės ir viliamės: jums patiks.

Taigi ko sulauksime?

Šiuolaikinio meno stebuklų. Į gimtąjį miestą su Gyčio Ivanausko modernaus šokio teatru grįš panevėžietė menininkė Monika Dirsytė. Ji parodys savo naujausią performansą – „Niekas neatims manęs iš manęs“. Juo ginama kiekvieno teisė ir galimybė būti savimi, kalbama apie kiekvieno mūsų unikalumą. „Kartais dirbame darbus, kurių galbūt nemėgstame, atsiduriame situacijose, kuriose tarsi esame bejėgiai, kartais likimas ir žmonės žaidžia su mumis. Nepaisant to, mes vis tiek liekame skirtingi ir nepakartojami. Ir kiekvieną akimirką, kol esame gyvi, mūsų širdys žino, kad niekas neatims mūsų iš mūsų“, - teigia M. Dirsytė.

Pirmąkart Panevėžyje pasirodys „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas urbanistinio šokio teatras „Low Air“. Performatyviu gatvės šokio spektakliu „Vaivorykštė“ autoriai atkreipia dėmesį į viešųjų erdvių dabartį ir praeitį, atsigręžia į globalizacijos užmirštas, renovacijos paliestas vietas, naujai pažvelgia į miesto procesus.

Kitas „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas šiuolaikinio šokio teatras iš Klaipėdos „PADI DAPI Fish“ gatvės performansu pasakos apie šiuolaikinį Panevėžį – per įgarsintus miesto iškilių asmenybių, kūrėjų tekstus, muziką ir judesį.

Performansą „Įtemptas laikas“ pristatys menininkė Židrija Janušaitė, „Svarbi diena“ apie šventės fenomeną – Kristina Marija Kulinič, eksperimentinę muziką ir performansą ,,Garsas čia ir dabar“ – Arma Agharta, Morrigun, Morken (Norvegija).

Naujųjų technologijų. Atsiras lego ir mintimis valdomų robotų zona, kur vaikai galės pažaisti, suaugusieji – išbandyti savo minčių galią.

Vyks mokslo šou „Atradėjas“. Bus galima pasigaminti dirbtinio sniego, muilo košės, išmaniojo plastilino, eksperimentuoti su magiškais maišais, pažaisti su muzikiniais vamzdžiais, išvysti dirbtinę vaivorykštę, išgirsti griaustinio trenksmą, dalyvauti dūmų eksperimente, išbandyti kamuolį be gravitacijos, pajusti tikrąją rankų energiją, sužinoti apie ledinį kvėpavimą ir t. t.

Netrūks ir kitokios interaktyvios veiklos. Apsilankysite Iliuzijų muziejaus ekspozicijoje. Išvysite nesudėtingas optines iliuzijas, interaktyvius įrenginius – veidą suliejantį veidrodį, mintimis valdomą žaidimą ir kt. Gatvės gimnastikos mokys ir interaktyvią treniruotę ves „Broliai akrobatai“. Galėsite išbandyti „KangooJumps“ – naują fitneso ir aerobikos programą mūvint specialius batus.

Būsite pakviesti į ateities šukuosenų grožio saloną, šalies dizainerių mugę ,,Design for life“, aludarių, saldumynų šventes, veiks naujų, modernių automobilių paroda ir kt.

Koncertai? „Daddy Was A Milkman“, GJAN, Zip FM diskoteka su DJ Simona Bandita, DJ Donatello, Monika Linkytė, „Lemon Joy“, Saulius Prūsaitis su grupe, Leon Somov&Jazzu ir kt.

Kas dar? Oro balionai,populiarioji šventinė eisena, atviros dailininkų dirbtuvės, mugė, pramogų parkai, plaukiojimo terasos, Tautinio kostiumo diena, pučiamųjų orkestrų festivalis „Dūdų vasara“, kinas po atviru dangumi, naujųjų technologijų ir muzikos šou su smilgininkais, lazeriais, fejerverkais, laivų, spektakliai, inovatyvių plaukimo priemonių varžybos, grafičių gatvės meno čempionatas, mados podiumas, automobilių slalomas, gatvės gimnastų, krepšinio, futbolo, orientavimosi sporto varžybos, Lietuvos galiūnų čempionato finalas...

 

Taigi turime daugiau kaip 100 priežasčių dalyvauti 514-ojo miesto gimtadienio šventėje. Susitinkame?

Panevėžio miesto savivaldybės komunikacijos skyrius

« Atgal