Panevėžys INFO
Birželis 2018
PATKPNŠS
    123
45678910
11121314151617
1819202122
23
24
252627282930 

Štai jau ketvirtus metus kultūros ir istorijos mėgėjai pavasarį ir artėjant Kalėdoms sulaukia naujo „Senvagės“ žurnalo numerio. Ne išimtis ir šio lapkričio pabaiga. Atsivertę spalvingą, šiltą ir jaukų kaip visada storo, solidaus ir meniško leidinio viršelį, rasite ir ką paskaityti, ir ką pažiūrėti.

Reikšmingiausių metų meno įvykių – miesto Dailės dienų, Vilniaus meno mugės, tarptautinio K. Naruševičiaus vardo plenero, fotobienalės „Žmogus ir miestas“ –išsamias apžvalgas ir recenzijas iliustruoja puikios kūrinių reprodukcijos. „Fotogalerijoje“ – S. Povilaičio, V. Pečinino, Metanojos darbai. Publikuojamas ir išsamus tekstas apie šauniai dirbančius miesto fotomeno mėgėjus. V. Bielskytės „Krištolo iliuzijų metas“ pasakoja apie stiklo meno pradininkę Anitą Šlegel ir jos vadovautą studiją tuometėje „Ekrano“ gamykloje. S. Voveriūnienė teigia, kad nepelnytai primiršto pedagogo ir rašytojo Motiejaus Lukšio vardu galėtų didžiuotis ne viena miesto kultūros ar švietimo įstaiga. L. Kaziukonis analizuoja Panevėžio dokumentinį paveldą. L. Knizikevičienė primena pirmosios miesto bažnyčios istoriją. D. Petrulis pristato naujausius archeologinius atradimus J. Tilvyčio gatvėje. V. Raubienė prikelia intriguojančią į Lietuvos prezidentus kandidatavusios Felicijos Bortkevičienės asmenybę.

Nuolatinę vietą „Senvagėje“ turi teatras, literatūra, išeivių patirtys, jaunųjų kūrėjų veikla, publicistiniai pamąstymai, išsami pusmečio kultūrinio gyvenimo kronika, jubiliejinės sukaktys ir kita aktuali informacija.

Naujojo numerio sutiktuvės – lapkričio 24 d. (penktadienį) 16.30 val. „Galerijoje XX“.

Žurnalą, kaip jau įprasta, bus galima įsigyti J. Masiulio knygyne, Turizmo informacijos centre, Dailės galerijoje.

 

Parengė Panevėžio miesto savivaldybės administracijos komunikacijos skyrius

 

 
 
 
« Atgal